Znajdziesz u nas mobilne, skuteczne i nowoczesne urządzenia do domowego KTG kompatybilne z innowacyjną usługą telemedyczną. Są one bardzo łatwe i wygodne w użytkowaniu. Za ich pomocą możesz zmierzyć akcję serca płodu, własne tętno, a także czynności skurczowe mięśnia macicy. Dzięki pozyskanym danym jest możliwe określenie stanu rozwoju Twojego dziecka.

Ponadto można skorzystać z filmiku instruktażowego:

PREGNABIT – JAK TO DZIAŁA?

Szukasz firmy oferującej urządzenia do KTG w domu w Łodzi? Sprawdź koniecznie ofertę Pregnabit!Aby dokonać pomiarów, konieczne jest wykorzystanie 4 sensorów (sondy FHR, sondy TOCO, znacznika ruchu płodu oraz specjalnego klipsa do pomiaru tętna). Badanie trwa około pół godziny i jest możliwe wykonywanie go samodzielnie w warunkach domowych. Kolejnym krokiem jest zgromadzenie danych przez urządzenie, przekazanie ich do Medycznego Centrum Telemonitoringu, w którym to doświadczeni specjaliści dokonują analizy wyników badań, a następnie informują o wynikach pacjentkę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i składania zamówień, a wrazie pytań do kontaktu.

Czym jest KTG ?

KTG, czyli kardiografia to specjalne badanie, którego celem jest skontrolowanie serca rozwijającego się płodu w brzuchu matki wraz ze sporządzaniem regularnych notatek dotyczących skurczowych czynności mięśni macicy. Badanie można podzielić na: tokografię (służącą do rejestrowania czynności skurczowych macicy przy wykorzystaniu czuknika zewnętrznego zlokalizowanego w brzuchu kobiety ciężarnej) oraz kardiografię (polegającą na powtarzającym się rejestrowaniu czynności serca płodu za pomocą elektrokardiografu lub specjalnej sondy ultrasonograficznej pozwalającej ocenić czynność skurczowo-rozkurczową serca płodu). Dzięki ocenie zmiany ciśnienia wewnątrz jamy macicy można zarejestrować jej czynności skurczowe. Czas trwania takiego badania to około pół godziny, jednakże w niektórych przypadkach może potrwać nawet do godziny. Kiedy wykonuje się badanie KTG? Optymalny czas na to badanie to około 25 tydzień ciąży. W trakcie trwania badania kobieta będąca w ciąży nie powinna zajmować bocznej pozycji ciała, gdyż może ona uciskać na żyłę główną. Domowe KTG to niezwykle komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, po które coraz częściej sięgają przyszłe mamy. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu rodzice są w stanie dokonać analizy funkcjonowania serca dziecka, rozwijającego się w brzuchu.